Imieniny: Wiktora, Cezarego

Mops Logo

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
W MIELCU

Gmina Miejska Mielec
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Mielcu

Warsztat Terapii Zajęciowej - ul. Kocjana 15

Dom Dziennego Pobytu - ul. Kocjana 15

Mieszkania Chronione, Klub Integracji Społecznej - ul. Mickiewicza 13
BIP EFS PUP

„W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH”

W dniu 31.05.2023 r. odbyło się finałowe spotkanie z uczestnikami projektu "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Odbyło się ono w niezwykle urokliwym miejscu, co przy słonecznej pogodzie było dodatkowym walorem.

W "Leśnej Przygodzie" skorzystaliśmy z aktywnej pomocy pracowników Nadleśnictwa Mielec - Lasy Państwowe.

Dzięki Pani Magdalenie Różyckiej, przed którą las nie ma tajemnic, dzieci wraz z opiekunami podczas leśnej wędrówki mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat leśnej fauny i flory, wsłuchać się w dźwięki żyjących w lesie mieszkańców i przede wszystkim przypomnieć sobie jak istotne są dbałość i szacunek do przyrody.

 

Zwieńczeniem wędrówki były przekąski i kiełbaska z ogniska. Pogoda dopisała, humory były wyśmienite. Wieczór spędziliśmy na miłych rozmowach w luźnej, serdecznej atmosferze. Dziękujemy, że tak licznie wzięliście udział w tym wydarzeniu.


 

Nasz cykl spotkań w ramach projektu "W zdrowym ciele - zdrowy duch" dobiegł końca.

Od marca do maja br. 75 uczestników projektu spędziło wspólnie czas podczas wykładów, zabaw i gier, warsztatów rękodzielniczych, tańców, miłych rozmów przy kawie, relaksacji. Dodatkowy walor to zdobyta wiedza z zakresu profilaktyki zdrowia oraz nabyte nowe umiejętności.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że zechcieliście Państwo spędzić wspólnie ten czas aktywnie i z zaangażowaniem wraz z Waszymi rodzinami, otwierając się jednocześnie na integrację z innymi uczestnikami projektu.

Mamy nadzieję, że będziecie Państwo dobrze wspominać ten czas. Życzymy udanych wakacji i mamy nadzieję na kolejne spotkanie z Państwem w jesiennej edycji.


 

 

 

W dniu 26.04.2023 r. miało miejsce spotkanie z dietetykami z koła naukowego dietetyków Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy pokazali jak prawidłowo się odżywiać, aby zachować zdrowie. Również Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zwróciły uwagę uczestniczek na temat jak bardzo ważne jest higieniczne i bezpieczne przyrządzanie posiłków.

Dzieci poprzez zabawę nabywały zdrowych nawyków żywieniowych. Przygotowane przez najmłodszych kolorowe sałatki, "fit deserki" nie tylko ładnie wyglądały, ale równie dobrze smakowały. Maluchy z satysfakcją częstowały swoich opiekunów zdrowymi przekąskami.

 

Zajęcia łączyły przyjemne z pożytecznym. Panie mogły w ciekawy sposób dowiedzieć się ważnych informacji odnośnie żywienia, a dzieci nauczyły się przygotować szybkie, zdrowe przekąski. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze i każdy wyszedł w pozytywnym nastroju.


 

Dzień 12.04.2023 r. był niezwykle energetyczny i pozytywny. 🙂 To kolejne spotkanie z rodzinami z miasta Mielca w ramach projektu "W zdrowym ciele - zdrowy duch", objętego patronatem honorowym Prezydenta Miasta Mielca - Pana Jacka Wiśniewskiego.

Wpisując się w temat przewodni postawiliśmy na ruch, zabawę i taniec. Wszyscy, mali i duzi dali radę, a w przerwach od sportowego wycisku posilali się zdrowymi przekąskami.

Dziękujemy serdecznie za pozytywne wibracje i Wasze zaangażowanie.


 

Chillout z Kocykiem i inne atrakcje

W dniu 22.03.2023 r. na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu przeprowadziliśmy kolejne spotkanie projektu "W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH".

Panie miały okazję wysłuchać prelekcji w języku ukraińskim "Szczepienia - Profilaktyka ratuje życie" przeprowadzonej przez Panią dr. Edytę Koperę - pracownika akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz posłuchać mini wykładu z zakresu profilaktyki zdrowotnej Pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu.

 

Na zakończenie spotkania psycholog - Ludmiła Mandzyk przeprowadziła Chillout Z Kocykiem, czyli zajęcia odprężająco-relaksacyjne, które zwieńczyły wczorajsze, niezwykle udane spotkanie.

 

W tym czasie dzieci i młodzież biorący udział projekcie niezwykle intensywnie spędzili czas w sali obok. Niezastąpione Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu przygotowały szereg niespodzianek. Było wesoło, kolorowo i z pewnością …... zdecydowanie za krótko 🙂 🙂 😉 Ostatni maruderzy wyszli z sali grubo po czasie.

Fot. źródła własne

 

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie ze strony naszych aktualnych praktykantek Patrycji i Weronice z Uniwersytetu Rzeszowskiego które mają doskonałą okazję do poszerzenia i nabycia dodatkowych kompetencji i jak się okazuje niezwykle serdeczne podejście do dzieci.

Szczególne podziękowania kierujemy do pracownic MBP W Mielcu, na czele z Z-c dyr. ds. biblioteki - Pani Jolanty Strycharz, oraz do Pań: Katarzyny Dudek – Demidowskiej, Ewy Salamagi, Marty Nowakowskiej oraz Anny Muryjas.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu, "Zumba Fitness, Zumba Kids - poskacz z Monią" - pamiętajcie o obuwiu zamiennym!!! Zabawa dla małych i dużych 😉

Spotykamy się już 12.04.2023 r. , zajęcia odbędą się w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Kusocińskiego 13A w godz. od 16.30 do 18.00.

Wszystkie osoby chętne mile widziane 😉


 

ZACZĘŁO SIĘ 🛎🛎🛎

"Zdrowa JA - w trosce o piękno kobiecości"💃

8 marca Panie z Ukrainy, mieszkające w Mielcu, które przybyły na spotkanie projektowe wysłuchały prelekcji dr Joanny Błajdy z Uniwersytetu Rzeszowskiego nt. profilaktyki raka piersi. Na fantomach uczestniczki uczyły się jak dokonywać samobadań. Oprócz wiedzy i świadomości ważna jest OBSERWACJA !🧐

Po zajęciach teoretyczno-praktycznych na Panie czekała nie lada atrakcja - triki makijażowe pod okiem przedstawicielek firmy Mary Kay 👌💋💅
Równocześnie odbywały się zajęcia dla dzieci. I tych małych, i trochę starszych 🎈🎉⚽️🪁🎲🧸🪅♟🎨🧩

Z nami nie ma nudy !💪
Kto był, ten wie🙃

A już  22 marca 2023 r. odsłona druga naszego projektu.

Zapraszamy na „Chillout z kocykiem i biblioteczną niespodziankę dla dzieci”, na godzinę 16.30 do Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Kusocińskiego.

Czekamy na Ciebie!


 

Projekt "W zdrowym ciele – zdrowy duch" został objęty Patronatem Prezydenta Miasta Mielca.
Ponadto w organizację przedsięwzięcia włączyły się: Uniwersytet Rzeszowski, Miejska Biblioteka Publiczna, Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa wraz ze Spółdzielczym Domem Kultury oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.
Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do udziału!