Czytaj
UWAGA NA UPAŁY !!!
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami apelujemy o zachowanie ostrożności. Upały zwiększają ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu, które mogą prowadzić do udaru słonecznego lub cieplnego.
Aby bezpiecznie przetrwać okres wysokich temperatur, należy:
- ograniczać przebywanie na słońcu, szczególnie w godzinach największego nasłonecznienia, a w razie konieczności wychodzić z domu w nakryciu głowy,
- unikać nadmiernego wysiłku fizycznego,
- pić regularnie wodę,
- nosić lekką, przewiewną odzież,
- unikać spożywania alkoholu, który sprzyja odwodnieniu organizmu,
- pozostać w kontakcie z bliskimi.















