Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Mops Logo

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
W MIELCU

Gmina Miejska Mielec
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Mielcu

Warsztat Terapii Zajęciowej - ul. Kocjana 15

Dom Dziennego Pobytu - ul. Kocjana 15

Mieszkania Chronione, Klub Integracji Społecznej - ul. Mickiewicza 13
BIP EFS PUP

Projekt „RODZINA RAZEM – W POZNAWANIU ŚWIATA I POSZUKIWANIU PASJI”

 

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia – z tą myślą przewodnią, w dniu 14 października 2021 r., w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu rozpoczął realizację projektu pn.: „Rodzina razem – w poznawaniu świata i poszukiwaniu pasji, skierowanego do rodzin (wspólnie rodziców oraz dzieci).

Celem projektu jest motywowanie do wykorzystywania konstruktywnych metod i sposobów radzenia sobie z własnymi ograniczeniami i trudnościami, wzmacnianie zasobów osobistych uczestników, pobudzanie kreatywności, poczucia sprawczości oraz rozwój umiejętności podejmowania decyzji i inwestowania we własny rozwój.

Spotkanie poprowadził Pan Mariusz Surowiec – Dyrektor Poradni IPIR w Przecławiu, doktor nauk społecznych, socjolog, wykładowca akademicki, terapeuta uzależnień, absolwent Szkoły Specjalistów Psychoterapii Uzależnień CARE Brok oraz Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji o historii realizacji wielkiej pasji prowadzącego – wspinaczki wysokogórskiej, prelekcji wzbogaconej prezentacjami zdjęć wykonanych w najdalszych zakątkach świata i na zdobytych szczytach. Prowadzący podkreślał znaczenie odnalezienia własnej pasji w życiu każdego człowieka oraz dążenia do osiągania związanych z jej realizacją celów. Zachęcał również słuchaczy do dbałości o podejmowania działań w celu zaspakajania własnych potrzeb w obszarze zainteresowań i pasji, w zgodzie ze sobą i osobami najbliższymi. W jednej z polecanych przez Pana Mariusza książek, możemy przeczytać:

 

„Gorąco wierzę, że moja historia przekona Was do tego, byście odkrywali swoją Siłę Marzeń i już dziś rozpoczęli podróż do upragnionego celu, nie mając wprawdzie w plecaku czasu i gotówki, ale niosąc w nim wielkie chęci i wiarę. Wiarę, że się uda! Świat jest bowiem ogromny i hojny. Zadba o to, by niczego Wam nie zabrakło, i podeśle wszystko, czego potrzebujecie, pod warunkiem że tak właśnie będziecie o nim myśleć.”

~ Miłka Raulin, „Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”

 

Bardzo licznie przybyli uczestnicy brali aktywny udział w spotkaniu, wykorzystując możliwość zadawania pytań. Korzystali chętnie z możliwości obejrzenia ,,na żywo” profesjonalnego sprzętu wspinaczkowego oraz pamiątek przywiezionych z licznych podróży.

Pierwsze z czterech spotkań organizowanych w ramach naszego projektu spotkało się z ogromnym zainteresowaniem rodzin.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Surowcowi za współpracę i bardzo ciekawą prezentację oraz wszystkim uczestnikom za liczne przybycie.

Szczególne podziękowania za udostępnienie sali w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu oraz sprzętu multimedialnego kierujemy do Pani Joanny Kruszyńskiej – Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz do pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej za współpracę w realizacji działań na rzecz mieszkańców Mielca.