Imieniny: Wita, Jolanty

Mops Logo

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
W MIELCU

Gmina Miejska Mielec
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Mielcu

Warsztat Terapii Zajęciowej - ul. Kocjana 15

Dom Dziennego Pobytu - ul. Kocjana 15

Mieszkania Chronione, Klub Integracji Społecznej - ul. Mickiewicza 13
BIP EFS PUP

Zajęcia w KIS

Dnia 22.05.2024 r. w Klubie Integracji Społecznej odbyły się zajęcia dotyczące uzależnień. Celem spotkania było zdobycie przez uczestników informacji na temat:

  • Uzależnień w pojęciu ogólnym;
  • Rodzajów uzależnień;
  • Mechanizmów uzależnień;
  • Faz uzależnień;
  • Zagadnień związanych z ICD-10 (Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych, Rewizja 10).

Grupa miała okazję posłuchać wykładu na temat w/w zagadnień oraz uczestniczyć w burzy mózgów na temat tego, czym tak naprawdę są uzależnienia. Zajęcia były urozmaicone krótką sesją terapeutyczną, podczas której niektórzy uczestnicy wypowiedzieli się na temat swoich przeżyć. W trakcie spotkania grupa uczestniczyła w projekcji filmu pt. „Cztery dobre dni” w reżyserii Rodrigo García. Następnie uczestnicy dyskutowali na temat filmu i problematyki w nim poruszonej.

 


W dniu 8.05.2024 r. Klub Integracji Społecznej gościł Panią Karolinę Łempicką, przedstawicielkę Normobarii w Chrząstowie oraz Pana Piotra Chrabąszcza, który wykonuje indywidualną ocenę stanu zdrowia na podstawie szczegółowego wywiadu lekarskiego, w tym prowadzi diagnostykę przy użyciu biorezonansu oraz opracowuje odpowiednie zalecenia dopasowane do zdiagnozowanych schorzeń.

Podczas prelekcji uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładu na temat niektórych gałęzi medycyny alternatywnej – tlenoterapii, homeopatii oraz diagnostyki przy użyciu urządzeń alternatywnych, jakim jest np. biorezonans.

Pani Karolina Łempicka szeroko opowiedziała o dobroczynnym wpływie tlenu na organizm ludzki oraz podała rzetelnie wskazania i przeciwwskazania do uczęszczania na sesje w komorze normobarycznej. Natomiast Pan Piotr Chrabąszcz szczegółowo zapoznał uczestników z tym, w jaki sposób działa biorezonans, kiedy są wskazania, aby poddać się badaniu, a także wskazał uczestnikom inne terapie medycyny alternatywnej, które mogą być wykorzystywane po przeprowadzeniu skanu.

Podczas zajęć został również przeprowadzony skan pokazowy przy użyciu biorezonansu, w którym brała udział jedna z uczestniczek Klubu Integracji Społecznej – Pani Marta.