- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu - http://mops.mielec.pl -

Projekt „Rodzina razem – w poznawaniu świata i poszukiwaniu pasji”

W dniach 21.10.2021 r., 4.11.2021 r. i 16.11.2021 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyły się kolejne spotkania dla rodziców i dzieci w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, pn.: „Rodzina razem – w poznawaniu świata i poszukiwaniu pasji. Spotkania cieszyły się wielkim zainteresowaniem rodziców i dzieci, o czym świadczyła duża frekwencja i aktywny udział uczestników.

Na spotkaniu w dniu 21.10.2021 r, uczestnicy mieli możliwość wysłuchania pasjonującej prelekcji nt. wzmacniania motywacji wewnętrznej, roli wysiłku w osiąganiu z pozoru nierealnych celów, a także obejrzenia prezentacji i filmów z odbytych maratonów, np. maratonu na Saharze. Prowadzący spotkanie – Pan Jacek Głaz oraz Pan Michał Przygoda – uczestnicy maratonów, pasjonaci biegów z przeszkodami (OCR), a także propagatorzy szeroko rozumianej aktywności fizycznej, motywowali rodziców oraz dzieci do podejmowania aktywności fizycznej, wskazując na jej pozytywne skutki dla zdrowia, dobrego samopoczucia i sprawności psychofizycznej. Podzielili się także własnymi bardzo inspirującymi doświadczeniami, jak realizować stawiane sobie cele oraz spełniać swoje marzenia, w myśl motta: „czasami cel podróży nie jest najważniejszy, liczy się sama droga, to czego się na niej dowiadujesz, co robisz (autor: Nora Roberts).

Na spotkaniu w dniu 4.11.2021 r. – prowadzonym przez Panią Beatę Bobowicz – podróżniczkę, nurka głębinowego, uczestnicy zostali zaproszeni do podróży po podwodnym świecie, dzięki fascynującej prelekcji z prezentacją niesamowitych zdjęć i filmów, przedstawiających podwodne życie mórz i oceanów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się filmy nagrane podczas karmienia rekinów. Wszyscy uczestnicy mieli także okazję zapoznania się z profesjonalnym sprzętem do nurkowania oraz obejrzenia pamiątek z podróży z różnych zakątków świata. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Mieleckiego Klubu Płetwonurków Chimera„, którzy podobnie jak prowadząca podzielili się z uczestnikami własnymi doświadczeniami, na potwierdzenie faktu, iż posiadanie i realizowanie pasji, może stać się sposobem na pokonywanie własnych lęków i barier.

W dniu 16.11.2021 r. nasi uczestnicy projektu mieli okazję się spotkać z kolejnym inspirującym gościem. Tym razem, prelegentem był Pan Krzysztof Piechota – producent filmowy, podróżnik. W swojej prezentacji pokazał słuchaczom, w jaki sposób można zwiedzić świat razem z rodziną, pomimo ograniczonego budżetu, jak łączyć pasję z obowiązkami, w co warto inwestować swój czas i energię, a czego unikać, w jaki sposób wyznaczać sobie priorytety oraz dbać o siebie i własne potrzeby, by osiągać sukces.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, którzy w tak atrakcyjny i inspirujący sposób poprowadzili spotkania dla rodziców i dzieci, w tym: Panu Jackowi Głazowi, Panu Michałowi Przygodzie, Pani Beacie Bobowicz oraz pozostałym członkom Mieleckiego Klubu Płetwonurków Chimera, Panu Krzysztofowi Piechocie. Dziękujemy za wspaniałą współpracę 😊

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Joanny Kruszyńskiej – Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu za udostępnienie sali w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu oraz sprzętu multimedialnego i do pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu za wspaniałą współpracę w realizacji działań na rzecz mieszkańców Mielca 😊

 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie 😊