- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu - http://mops.mielec.pl -

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu informuje, że od 1 lipca 2020 r. wnioski o przyznanie świadczenia “Dobry start” (tzw. 300+) można składać drogą elektroniczną przez portal Emp@tia – https://empatia.mpips.gov.pl [1], bankowość elektroniczną, oraz Platformę Usług Elektronicznych ZUS

 

Dodatkowo od 1 sierpnia 2020 r. wnioski o przyznanie świadczenia “Dobry start” przyjmowane będą również w formie papierowej. Wnioski można przesyłać za pośrednictwem Poczty Polskiej, lub wrzucić do skrzynki na korespondencję, umieszczonej przy wejściu do Działu Świadczeń Rodzinnych MOPS w Mielcu.

Wnioski przyjmowane będę w terminie do 30 listopada, a ustalenie prawa do świadczenia i wypłata nastąpi w terminie 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

W celu zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną,  zapewni to również sprawne załatwienie sprawy.

 

Pliki do pobrania:

 

Na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej dostępne są informacje w jaki sposób złożyć wniosek o świadczenie dobry start on-line:

https://www.gov.pl/web/rodzina/jak-zlozyc-wniosek-o-swiadczenie-dobry-start-on-line [4]