- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu - http://mops.mielec.pl -

“NAZYWAM SIĘ MILIARD”

 

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MIELCU WSPÓŁORGANIZATOREM

“NAZYWAM SIĘ MILIARD”
PROTESTUJ | TAŃCZ | POWSTAŃ
PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET, SZCZEGÓLNIE PRZECIWKO MOLESTOWANIU
SEKSUALNEMU KOBIET I DZIEWCZĄT

W tym roku po raz pierwszy Mielec aktywnie przyłączył się do akcji
Nazywam się Miliard/One Billion Rising Poland 2019!

Do obejrzenia filmik z wydarzenia [1]

 

Tańczymy wspólnie w Mielcu 14 lutego – w Walentynki, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciwko temu zjawisku. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc ,,rządzimy” swoim ciałem. Tańczymy, aby w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne.

Przyjdź 14 lutego o godzinie 16.00 przed Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu  o godzinie 16.00 i wyraź swój sprzeciw tańcząc wspólnie z nami !!!!!!!

Współorganizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Mielca, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu.