Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Mops Logo

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

W MIELCU

Gmina Miejska Mielec

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Mielcu

Warsztat Terapii Zajęciowej - ul. Kocjana 15

Dom Dziennego Pobytu - ul. Kocjana 15

Klub Integracji Społecznej - ul. Pogodna 2

BIP EFS PUP

,,NAZYWAM SIĘ MILIARD”

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MIELCU WSPÓŁORGANIZATOREM 

,,NAZYWAM SIĘ  MILIARD”

PROTESTUJ | TAŃCZ | POWSTAŃ

PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET, SZCZEGÓLNIE PRZECIWKO MOLESTOWANIU SEKSUALNEMU KOBIET I DZIEWCZĄT

W tym roku po raz pierwszy Mielec aktywnie przyłączył się do akcji Nazywam się Miliard / One Billion Rising Poland 2019!

Tańczymy wspólnie w Mielcu 14 lutego – w Walentynki, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciwko temu zjawisku. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc ,,rządzimy” swoim ciałem. Tańczymy, aby w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne.

Przyjdź 14 lutego o godzinie 16.00 przed Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu  o godzinie 16.00 i wyraź swój sprzeciw tańcząc wspólnie z nami!!!!!!!

Współorganizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Mielca, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu.