Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana

Mops Logo

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

W MIELCU

Gmina Miejska Mielec

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Mielcu

Warsztat Terapii Zajęciowej - ul. Kocjana 15

Dom Dziennego Pobytu - ul. Kocjana 15

Klub Integracji Społecznej - ul. Pogodna 2

BIP EFS PUP

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI 17 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej włączył się w obchody Światowego Dnia Godności. Święto obchodzone jest na całym świecie w trzecią środę października, w Polsce od 2009 roku.

Światowy Dzień Godności jest symbolicznym dorocznym ukoronowaniem działań na rzecz godności prowadzonych przez ponadnarodową inicjatywę Global Dignity i jej partnerów. Global Dignity jest niezależną inicjatywą, której myślą przewodnią jest propagowanie uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia. Wg nich godność opiera się na trzech filarach:

  1. Prawo do godności ma każdy bez względu na wiek, kolor skóry czy wyznanie.
  2. Prawa człowieka stanowią o tym jak powinniśmy być traktowani.
  3. Nasze poczucie godności warunkuje to w jaki sposób traktujemy innych.

Światowy Dzień Godności skupia się przede wszystkim na punkcie trzecim: na sposobie w jaki traktujemy siebie samych i w jaki traktują nas inni.

W dniu 17.10.2018r. na terenie Mieszkań Chronionych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie mające na celu uczczenie Światowego Dnia Godności. Osoby korzystające ze wsparcia w Mieszkaniach Chronionych spotkały się z Dyrekcją, Kierownictwem i pracownikami MOPS. Mieszkańcy zaprosili gości do obejrzenia mieszkań, chcąc zaprezentować swoje warunki bytowe. Wszyscy uczestnicy wyruszyli na spacer po budynku, gdzie każdy z mieszkańców nie tylko mógł pochwalić się swoim mieszkaniem i pokojem, ale również chętnie opowiadał o poprawie sytuacji życiowej, jaka zaistniała odkąd korzysta ze wsparcia w mieszkaniach chronionych.

Po odwiedzeniu wszystkich mieszkań, uczestnicy spotkania wykorzystali piękną pogodę i wspólnie spędzili czas na podwórzu Mieszkań Chronionych. Konsultant prawny MOPS przedstawił główne aspekty prawne godności człowieka. Na zakończenie, między uczestnikami spotkania wywiązała się krótka dyskusja na temat prawa człowieka do godnego życia.