Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Mops Logo

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

W MIELCU

Gmina Miejska Mielec

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Mielcu

Warsztat Terapii Zajęciowej - ul. Kocjana 15

Dom Dziennego Pobytu - ul. Kocjana 15

Klub Integracji Społecznej - ul. Pogodna 2

BIP EFS PUP

„Rodzina razem – aktywnie i twórczo” – za nami kolejne warsztaty

W dniu 12.10.2018 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła  się druga część warsztatów dla dzieci i rodziców, organizowanych w ramach programu “Rodzina razem – aktywnie i twórczo”.

Podczas zajęć uczestnicy  wspólnie uczyli się prawidłowej emisji głosu i technik śpiewu scenicznego. Warsztaty były również okazją, aby wspólnie w rodzinnej atmosferze zaśpiewać piosenki, te mniej znane, jak i bardziej popularne, np. z repertuaru ,,Piwnicy pod Baranami”, Anny Jantar czy Grzegorza Turnaua.

W  drugiej części warsztatów teatralnych wzięło udział 7 dzieci i 3 rodziców. Osobą prowadzącą, tak jak w części pierwszej, była Pani Magdalena Kriger.

 

    

     

    

 

 


W dniu 9.10.2018 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się warsztaty wyobraźni teatralnej realizowane w ramach projektu “Rodzina razem – aktywnie i twórczo”.

Projekt jest adresowany do rodzin objętych wsparciem MOPS w Mielcu, współpracujących z asystentami rodziny. W warsztatach wzięło udział 10 dzieci oraz 6 dorosłych opiekunów.

Uczestnicy mieli możliwość poćwiczenia technik emisji głosu, wcielenia się  w aktorskie role przy odgrywaniu scenek oraz zapoznania się ze sztuką improwizacji.  Zajęcia prowadziła aktorka, reżyserka i instruktorka teatralna – Pani Magdalena Kriger.

Były to pierwsze z cyklu zajęć planowanych w ramach realizacji projektu. Autorkami projektu są zatrudnione w naszym Ośrodku asystentki rodziny – Pani Anna Skrzypek i Pani Karolina Wolanin oraz specjalista pracy socjalnej Pani Joanna Zacharska. Działanie jest realizowane przy współpracy z Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.