Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Mops Logo

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

W MIELCU

Gmina Miejska Mielec

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Mielcu

Warsztat Terapii Zajęciowej - ul. Kocjana 15

Dom Dziennego Pobytu - ul. Kocjana 15

Klub Integracji Społecznej - ul. Pogodna 2

BIP EFS PUP

Podsumowanie piątego spotkania warsztatowego pt. „SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”

W miniony czwartek tj. 30.08.2018 r. w siedzibie tut. Ośrodka odbyło się ostatnie już spotkanie warsztatowe realizowanego projektu pn. “SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”. Projekt ten powstał z myślą o osobach borykających się z samotnym rodzicielstwem. Słowa zawarte w tytule “spójrz inaczej” stają się myślą przewodnią w podjętym przez pracowników tut. Ośrodka kierunku działania oraz zrozumienia przez jego uczestników, że nasze życie to droga na, której pojawia się czerwone światełko mówiące zatrzymaj się i “spójrz inaczej”. Słuchaj, patrz, działaj, bo razem z tym zmieni się całe twoje życie.

Wszystkie spotkania, jak i to ostatnie staraliśmy się przygotować z wielkim oddaniem, należytą starannością, aby każdy z uczestników mógł czuć się dobrze i czerpać z nich, ale i dawać z siebie jak najwięcej, by mieć możliwość “spojrzeć inaczej”.

Piąte spotkanie niosło za sobą aurę zamknięcia pewnego etapu, ale i rozpoczynania, tworzenia się czegoś nowego. Oprawa ostatnich zajęć przebiegała w tematyce hawajskiej-aloha, a rodzice wraz z dziećmi korzystali z bogatego programu spotkania, pełnego dobrej zabawy, łączącej na wielu płaszczyznach rodziców z dziećmi oraz wszystkich jego uczestników. Dodatkową atrakcją stał się występ tańca breakdance oraz zumby wykonany charytatywnie przez wspaniałych profesjonalistów i pasjonatów w tej dziedzinie.

Zakończenie programu jest niezwykłą okazją do refleksji, mamy nadzieje, że jego idee będą nadal trwały, a czas zmian dostarczy wielu możliwości jego uczestnikom.

Dziękujemy zatem wszystkim za włożony wkład, czas, oddanie i zaangażowanie, za otwartość i życzliwość. Nieocenione było to co wnieśli rodzice oraz pracownicy tut. Ośrodka dzięki, którym to co było na papierze czy w programie stało się żywe, realne. Wierzymy, że zdobyte umiejętności uczestnicy będą stosować w swoich domach, życiu. A dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy warto wziąć udział w naszych warsztatach, czy warto działać, podjąć wędrówkę tzw. karawany, mieć odwagę stać się przewodnikiem swojego życia mówimy: Tak warto.

 

    

    

    

    

    

    

               

Zespół realizujący projekt socjalny:
Katarzyna Kapinos, Monika Kołodziej, Anna Lebida, Renata Stachura, Iwona Tomczyk

 


Podsumowanie czwartego spotkania warsztatowego pt.
„SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”

W dniu 23.08.2018 r. w naszym Ośrodku odbyło się już przedostatnie spotkanie warsztatowe dla samotnych rodziców. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem realizowali podjęte działania nakreślone myślą przewodnią „Jak dowodzić karawaną”. Wszyscy mieli możliwość min. wzmacniania własnych pozytywnych zasobów, kompetencji w zakresie komunikacyjnym oraz łączenia potrzeb z zasobami w kontekście rodzic-dziecko.

Każde spotkanie, nie tylko to ostatnie, to czas spędzony wspólnie, to wysiłek oraz podjęte przez uczestników wyzwanie, to możliwość „spojrzenia inaczej”. Zapraszamy zatem do wspólnej realizacji ostatniego już etapu podjętej wędrówki, który odbędzie się w dniu 30.08.2018 r. w tut. Ośrodku. Liczymy na Waszą obecność.

    

    

    

   

 


Podsumowanie trzeciego spotkania warsztatowego pt.
„SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”

Miniony dzień tj. 16.08.2018 r. niesie za nami wspomnienie po kolejnym spotkaniu warsztatowym dla samotnych rodziców, które opierało się na słowach „przewodnik karawany”. Na zajęciach podążaliśmy szlakiem opartym na nazywaniu potrzeb, odkrywaniu zasobów, uświadamianiu sobie, że każdy z nas może stać się „przewodnikiem swojego życia”.

Uczestnicy stworzyli niesamowitą atmosferę pełną ciepła i zrozumienia. Nie zawiedli również wolontariusze oraz najmłodsi czyli dzieci, które korzystały w pełni z organizowanych zajęć rekreacyjnych spisując się na szóstkę.

Dziękujemy zatem wszystkim, którzy wzięli udział w tym spotkaniu. Tym, którzy poświęcili mu czas. Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w najbliższy czwartek tj. 23.08.2018 r. w tut. Ośrodku.

    

    

 


Podsumowanie drugiego spotkania warsztatowego pt.
„SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”

W miniony czwartek tj. 09.08.2018 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe z samotnymi rodzicami. Podczas zajęć uczestnicy zmierzyli się z tematem „Życiowa burza pustynna” dokonując min. indywidualnej diagnozy swojej sytuacji życiowej. Zajęcia przebiegały w przyjaznej, ciepłej atmosferze. Niezwykła różnorodność ćwiczeń warsztatowych oraz zajęć rekreacyjnych dla dzieci sprawiły, że z dużą chęcią i otwartością wszyscy korzystali z przygotowanych propozycji.

Dziękujemy za obecność, za uśmiechy i wyrazy zadowolenia, bo dzięki Państwu ten dzień należał do wyjątkowych. Mamy nadzieję, że każdy z Was już odlicza dni do następnego spotkania, które odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 16.08.2018 r. w tut. Ośrodku.

    

    

        

 


Podsumowanie pierwszego spotkania warsztatowego pt.
„SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”

W dniu 02.08.2018 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu odbyły się pierwsze zajęcia realizowane dla samotnych rodziców w ramach warsztatów pt. „SOS samotny rodzic – spójrz inaczej” organizowanych przez pracowników tut. Ośrodka.

Spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej i ciepłej atmosferze, było okazją do stworzenia dobrego klimatu na dalszą pracę w kolejnych etapach podjętych warsztatów.

 

Nie zabrakło również dobrej energii i zabawy najmniejszych pociech, czyli dzieci naszych uczestników, które na czas trwającego spotkania miały zapewnioną opiekę w formie zajęć rekreacyjnych. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu prowadzący zajęcia oraz cudowne wolontariuszki zapewnili atrakcyjną i profesjonalną opiekę nad dziećmi, prowadzili wiele kreatywnych zabaw ruchowych i muzycznych.

    

 

Takie sytuacje i doświadczenia motywują do dalszego działania. Wyczekujemy zatem z dużym zaciekawieniem kolejnego spotkania, które ma się odbyć w najbliższy czwartek  tj. 09.08.2018 r. w tut. Ośrodku. Tak więc drodzy uczestnicy dziękujemy za udział w pierwszym spotkaniu oraz za zaangażowanie i współpracę, zapraszamy na kolejne zajęcia, których myślą przewodnią będą słowa: „Życiowa burza pustynna”.