Imieniny: Boleslawa, Juliana

Mops Logo

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

W MIELCU

Gmina Miejska Mielec

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Mielcu

Warsztat Terapii Zajęciowej - ul. Kocjana 15

Dom Dziennego Pobytu - ul. Kocjana 15

Klub Integracji Społecznej - ul. Pogodna 2

BIP EFS PUP

Podsumowanie trzeciego spotkania warsztatowego pt. „SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”

Miniony dzień tj. 16.08.2018 r. niesie za nami wspomnienie po kolejnym spotkaniu warsztatowym dla samotnych rodziców, które opierało się na słowach „przewodnik karawany”. Na zajęciach podążaliśmy szlakiem opartym na nazywaniu potrzeb, odkrywaniu zasobów, uświadamianiu sobie, że każdy z nas może stać się „przewodnikiem swojego życia”.

Uczestnicy stworzyli niesamowitą atmosferę pełną ciepła i zrozumienia. Nie zawiedli również wolontariusze oraz najmłodsi czyli dzieci, które korzystały w pełni z organizowanych zajęć rekreacyjnych spisując się na szóstkę.

Dziękujemy zatem wszystkim, którzy wzięli udział w tym spotkaniu. Tym, którzy poświęcili mu czas. Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w najbliższy czwartek tj. 23.08.2018 r. w tut. Ośrodku.

    

    

 


Podsumowanie drugiego spotkania warsztatowego pt.
„SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”

W miniony czwartek tj. 09.08.2018 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe z samotnymi rodzicami. Podczas zajęć uczestnicy zmierzyli się z tematem „Życiowa burza pustynna” dokonując min. indywidualnej diagnozy swojej sytuacji życiowej. Zajęcia przebiegały w przyjaznej, ciepłej atmosferze. Niezwykła różnorodność ćwiczeń warsztatowych oraz zajęć rekreacyjnych dla dzieci sprawiły, że z dużą chęcią i otwartością wszyscy korzystali z przygotowanych propozycji.

Dziękujemy za obecność, za uśmiechy i wyrazy zadowolenia, bo dzięki Państwu ten dzień należał do wyjątkowych. Mamy nadzieję, że każdy z Was już odlicza dni do następnego spotkania, które odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 16.08.2018 r. w tut. Ośrodku.

    

    

        

 


Podsumowanie pierwszego spotkania warsztatowego pt.
„SOS samotny rodzic – spójrz inaczej”

W dniu 02.08.2018 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu odbyły się pierwsze zajęcia realizowane dla samotnych rodziców w ramach warsztatów pt. „SOS samotny rodzic – spójrz inaczej” organizowanych przez pracowników tut. Ośrodka.

Spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej i ciepłej atmosferze, było okazją do stworzenia dobrego klimatu na dalszą pracę w kolejnych etapach podjętych warsztatów.

 

Nie zabrakło również dobrej energii i zabawy najmniejszych pociech, czyli dzieci naszych uczestników, które na czas trwającego spotkania miały zapewnioną opiekę w formie zajęć rekreacyjnych. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu prowadzący zajęcia oraz cudowne wolontariuszki zapewnili atrakcyjną i profesjonalną opiekę nad dziećmi, prowadzili wiele kreatywnych zabaw ruchowych i muzycznych.

    

 

Takie sytuacje i doświadczenia motywują do dalszego działania. Wyczekujemy zatem z dużym zaciekawieniem kolejnego spotkania, które ma się odbyć w najbliższy czwartek  tj. 09.08.2018 r. w tut. Ośrodku. Tak więc drodzy uczestnicy dziękujemy za udział w pierwszym spotkaniu oraz za zaangażowanie i współpracę, zapraszamy na kolejne zajęcia, których myślą przewodnią będą słowa: „Życiowa burza pustynna”.